Opis Ani Shirley

Ania Shirley, to główna i tytułowa bohaterka powieści Lucy Maud Montgomery pt.: „Ania z Zielonego Wzgórza”. Jej rodzice nazywali się Berta i Walter Shirley. Na początku książki dziewczynka miała jedenaście lat.

W wyglądzie zewnętrznym Ani najbardziej charakterystyczne były rude włosy.  Dziewczynka także miała ogromne, zielonoszare oczy, oraz szerokie i rozumne czoło. Jej usta były wymowne i pełne, natomiast nosek zgrabny. Całą twarzyczkę w piegach zakańczał szpiczasty i wystający podbródek. Prócz tego było to szczupłe, drobne stworzenie o bladej cerze. Gdy dziewczyna dorastała, to jej figura nabierała kształtów. Stała się wysoka, miała mniej piegów i jej rude włosy były ciemniejsze.

Głównymi cechami  dziewczynki były bujna wyobraźnia, oraz gadatliwość. Jej lekkomyślność nie raz prowadziła ją do kłopotów. Przykładem tego było chodzenie po dachu i wypadek, który miał miejsce na przyjęciu. Jak każdy miała też dobre cechy,którymi były ambitność i wytrwałość. Bohaterka powieści także zawsze dążyła do celu, nigdy nie odpuszczała.

Postać Ani mi się bardzo spodobała. Od niej właśnie nauczyłam się jak żyć, że złe cechy można zwalczać, ale tylko wtedy, gdy się tego chce. W przyszłości chciałabym być taka jak ona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *